Tesla Model S-i elutsükli CO2 pääst on halvem kui Mitsubishi elektriautol

Vasta
Elon
Postitusi: 20
Liitunud: 29.08.2017 15:15:20

Tesla Model S-i elutsükli CO2 pääst on halvem kui Mitsubishi elektriautol

Postitus Postitas Elon » 18.01.2018 20:03:57

Pilt
Massachusettsi tehnoloogiainstituudi teadurid võrdlesid erinevate sõidukite elutsükli käigus atmosfääri paiskuva CO2 kogust ja jõudsid järeldusele, et Mitsubishi sisepõlemismootoriga väikeauto Mirage säästab keskkonda rohkem kui elektriauto Tesla Model S, edastab Auto Express.
Nimelt jõudsid teadurid järeldusele, et kui Mirage paiskab kogu elutsükli käigus (tootmisest utiliseerimise lõppemiseni) atmosfääri 192 grammi CO2 kilomeetri kohta, siis Model S-i puhul on sama näitaja 226 grammi kilomeetrile.
Täiesti eraldi liigas on aga samuti võrdluses osalenud BMW 7. seeria, mille eluaegne CO2 pääst oli 385 grammi kilomeetrile.
Arvestuste käigus hinnati nii sõiduki tootmise käigus tekitatud CO2 kogust, samuti auto lammutamisega kaasnevat saastet ning ka seda, kui palju CO2 tekib kütuse (bensiin või elekter) tootmisel.
Näitaja kehtib siiski vaid kindla piirkonna kohta USA-s, suurema taastuvenergia osakaaluga piirkondades võib tulemus olla hoopis teine.
Samas kinnitasid teadurid, et hübriid- või elektriautod on siiski kokkuvõttes parem lahendus piirkondadesse, kus on transpordist tekitatud suur koormus keskkonnale.
Allikas: http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=41496

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline