1. leht 1-st

Tesla Superchargerid jäävad kommertskasutajatele suletuks

Postitatud: 18.01.2018 19:50:34
Postitas Elon
Pilt
USA elektriautode tootja Tesla teatas, et nende Supercharger laadimisjaamad jäävad edaspidi suletuks nendele autoomanikele, kes kasutavad oma sõidukeid kommertseesmärkidel, kirjutab Automobilwoche. Eelkõige mõeldakse siin taksosid ja sõidujagamisteenuse pakkujaid.
Alates 15. detsembrist tohivad laadijaid kasutada vaid eraisikutest autoomanikud.
Tesla ametlik põhjendus selgitab, et nii reageeriti klientide kaebustele, kellele ei meeldinud pidevalt kommerts-Teslade poolt hõivatud laadimisjaamad.
Küll teatasid ettevõtte esindajad, et otsivad koostöös klientidega probleemile lahendust. Tõenäoliselt tähendab see seda, et kommertskasutajad saavad oma autosid laadida tasu eest või siis luuakse neile eraldi laadimisjaamad.
See probleem pole ainult Teslade pärusmaa, ka Eestis kurdavad elektriautode omanikud, et laadimisjaamad on sageli hõivatud kas elektritaksode või siis ELMO elektriautode rendi sõidukite poolt.
Teslal on hetkel Euroopas 1043 laadimisjaama, milles on 7496 laadimiskohta. Eestis Teslal laadimisjaama ei ole, kuigi pikalt on räägitud selle võimalikust rajamisest Pärnusse.
Allikas: http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=41828