1. leht 1-st

Tesla veoauto läbib ühe laadimisega 800 kilomeetrit

Postitatud: 17.11.2017 10:42:51
Postitas xiron
Pilt
Tesla teiseks oluliseks uudiseks täna oli uhiuus elektri jõul liikuv veoauto, mis ühe laadimisega suudab väidetavalt läbida 500 miili (800 kilomeetrit). Selline sõiduulatus on veokil maanteel olukorras, kus ta veab 36 tonni raskust koormat.

Alternatiivina pakutakse veokit ka variandis, mille maksimaalne sõiduulatus on 500 kilomeetrit (300 miili).

Nullist 96 kilomeetrini tunnis kiirendab veok täiskoormusel 20 sekundiga ehk väidetavalt oluliselt kiiremini, kui ükski konkurent. Ilma haagiseta suudab veok 96 km/h kiirendada viie sekundiga.

Auto jõuallikateks on neli elektrimootorit, mis veavad veoki tagarattaid. Nende võimsust pole ettevõte avalikustanud. Iga mootori veojõudu on võimalik eraldi muuta, seega peaks olema välditud olukord, kus veok ootamatult "kääri" läheb.

Sarnaselt teistele Tesla mudelitele varustatakse veok autopiloodiga, samuti on Tesla veokid võimelised liikuma konvois ja seda ilma inimese sekkumiseta.

Üks Elon Muski lubadus kõlab veel huvitavalt: ta lubab, et veok ei seisku ühegi rikke tõttu esimese miljoni miili (1,6 miljoni kilomeetri) läbimise jooksul.

Tesla Megacharger suudab aga veoki akudesse anda 30 minutiga piisavalt voolu, et veok suudaks läbida 650 kilomeetrit.

Uue veoki eelmüük on juba alanud, esimesed kliendid peaksid oma veokid projekti ideaalse õnnestumise korral kätte saama millalgi 2019. aastal.

Veoki hinda pole välja käidud, kuid oma ostusoovi tuleb kinnitada 5000 dollari maksmisega Tesla arveldusarvele.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Allikas: http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=41560